20 Ocak 2010 Çarşamba

hrant dink'i an(la)mak...


agos gazetesinin genel yayın yönetmeni hrant dink'in öldürülmesinin üzerinden tam üç yıl geçti . üç yıl önce 19 ocak'ta saatler 15:00'i gösterirken onun yerde yatan cansız bedenini gördük ekranlarda . yeni bir dönem başlamıştı artık . 19 ocak öncesi ve sonrası diye...

bir arada yaşamaya tahammül edemeyenlerin silahından çıkan kurşun ''ben insanım'' diyen herkesi sokağa dökmüştü . son yolculuğuna uğurlanırken yüzbinlerce insan yanındaydı . onun mirası ölümünün 3. yılında bu 19 ocak'ta da soğuk ve yağışlı havaya rağmen binlerce kişinin katılımıyla tekrar anıldı . ve hrant dink sadece anılmayacak , anlaşılmaya çalışılacak . din , dil , ırk , cinsiyet , siyasi görüş farkı gözetmeden , halkların kardeşliğine inanan , bu anlamda bir arada yaşamı savunan herkes hrant için adalet sesini bu 19 ocak'ta da yükseltti .


''ufuk balığı''

Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com