8 Ekim 2009 Perşembe

insanca yaşamak...

bugünlerde yasal olan her şey , kapitalist sisteme ayak uydurmak demek . yaşam hakkını , eğitim hakkını , kişisel hakların hepsini kullanabilmem için bunlara ayak uydurmak zorunda kalıyor insan . bize yasa olarak yutturuyorlar bazı kapitalist çıkarcı kurallarını .
daha ne kadar dayanabiliriz ? bu ülkede kitap okumak , gazete okumak , düşünmek , sorgulamak , hakkını aramak , doğruyu söylemek , çıkar peşinde koşmamak , amerika gibi kapitalist ülkelerin şaklabanı olmamak , ırak'ta lübnan'da , afganistan'da ve diğer savaş ülkelerinde hiç suçu olmayan insanları ve tabiki çocukları düşünmek yasak ve yadırganır bir şey artık .
sosyalist bir ülkede devrimci insanlar onurla bitirilmesi gereken en ağır görevin ''hayat'' olduğunu bilirler . bu nedenle çıkar için onurunu ayaklar altına almaz . geçici mevkiler için yalakalık yapmaz , insanları aldatmazlar .
ve onlar , düşünmenin , hayatı sorgulamanın , hakkını aramanın insancıl bir görev olduğunu bildikleri için böyle bir yaşam uğruna uğraşırlar .
bir yerde duymuştum : ''kapitalizm , insanın insanı sömürmesidir''... sosyalizm ise bunun ortadan kaldırılmasıdır .


''karanlık ışık balığı''

Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com