30 Temmuz 2009 Perşembe

15. köfte ve polis şenliği...

başlığı okuyunca böyle şenlik mi olur diyeceksiniz eminim , ancak zonguldak karaelmas üniversitesi 15. kültür sanat spor şenliği süresince bakıp göreceğiniz yalnızca bu ikisiydi . hayatımda ilk defa bir üniversitede şenliğe katıldım . şenlik başlamadan günler önce şenliğe dair çok umutlarım vardı , çok hareketli ve eğlenceli geçeceğini düşünmüştüm , ancak ; gelin görün ki , şenlikte 15-20 köfte standı ve çok sayıda resmi ve sivil polis dışında hiçbir şey yoktu . öncelikle bu kadar çok gıda olması kısmen anlaşılır , hem esnaf , hem de standları açan ve çalışan öğrenciler para kazanmış oldular , ama bir eğitim kurumunda düzenlenen şenlikte daha çok , bilim ve teknik konulu standlarının olması gerekirdi . oysa burada sadece makine mühendisliği öğrencilerinin kendi yaptıkları makineleri sergiledikleri ve genel kültür yarışması düzenledikleri standlar dışında kayda değer bir şey yoktu...

en önemlisi bu şenlikte okul içinde ve dışında çok sayıda resmi ve sivil polislerin olmasıydı . 12 eylül sonrasından son derece apolitik ve asosyalleşmiş ; politik olanların ise büyük çoğunluğunun aşırı derecede milliyetçi olduğu bir süreçte halâ üniversite öğrencileri üzerinde bu kadar devlet baskısının olması sizce de çok ilginç değil mi ?

hiç kuşkusuzki kapitalist sistem , öğrenci gençliğin sistem aleyhinde taşıdığı ( bugün bastırılmış olsa da ) potansiyelin farkında . sizce de öyle değil mi ? yoksa neden bir üniversitede düzenlenen şenliğe köfte ve polis doldurulsun ?


''istavrit''

''iktisat siyaset''ten ''apollo''

Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com