20 Temmuz 2009 Pazartesi

prometheus...

prometheus'la ilgili dört söylence var . birincisine göre , tanrılara ihanet ederek sırlarını insanlara aktardığı için kafkas dağlarında bir kayalığa zincirlenmiştir ve tanrıların yolladığı kartallar , prometheus'un yendikçe sürekli yeniden büyüyen karaciğerini yemektedir .
ikincisine göre , hiç durmaksızın didikleyen kartalların gagalarının verdiği acıyla giderek kayaların derinine ve daha derinine gömülmüş ; en sonunda da kayayla birleşerek onun bir parçası olmuştur .
üçüncüsüne göre , geçen binlerce yıl içinde prometheus'un tanrılara ihaneti unutulmuş , tanrılar unutmuş , kartallar unutmuş , kendisi de unutmuştur .
dördüncüsüne göre , herkes anlamsızlaşan bu olaydan bıkıp bezmiştir . tanrılar bezmiş , kartallar bezmiş , yara bezmiş kapanmıştır .
geriye kalan , açıklanamaz dağ sıralarıdır . söylence , açıklanamayanı açıklamaya çalışır . gerçeklik temelinden kaynaklandığına göre , açıklanamaz olanın krallığında sonlanması gereklidir .

alıntı :
''franz kafka''

*mavi oktav defterleri adlı kitaptan

Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com