11 Ağustos 2009 Salı

gitmek (benim marlon ve brandom) (2008)...


istanbul'da tiyatro oyunculuğu yapan ayça , bir süre önce bir film çekimi için gittikleri yerde hama ali ile tanışmıştır . bu kısa süreli tanışma süresince aralarında oluşan yakınlık , ayça istanbul'a döndüğünde de aralarındaki
mesafeye rağmen devam etmektedir . yalnız başına bir

apartman dairesinde yan komşusunun en ufak seste duvarı yumrukladığı bir ortamda (benzer sorunlar yaşıyoruz kimi zaman) yaşayan ayça , birgün ani bir kararla , süleymaniye'de yaşayan hama ali'yi görmek için yola düşer . bunun için mezopotamya kültür merkezi'ne giderek bilgi almaya çalışır ilk iş olarak . filmin bundan sonraki kısmı hoş bir yolculuk aşamasıdır . genel olarak saddam'ın ölümünden önceki sıcak savaşın da ekrana yansıtıldığı film , ayça'nın istanbul'dan diyarbakır'a ; diyarbakır'dan van'a , oradan da urmiye'ye kadar uzanan tutku dolu yolculuğunu anlatmaktadır . ayrıca yarı belgesel özelliği de taşıyan bu film o dönemin kısa bir geçişi olarak da izlenebilecek bir eser .


sunu : proleter balık
Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com