28 Ağustos 2009 Cuma

trafik terörüne karşı operasyon istiyoruz...

bir başka bayramın yaklaştığı şu günlerde , her bayram olduğu gibi onlarca insan trafik kazalarında hayatını kaybediyor . bu kazaları ve ölen insanları ufak birkaç ayrıntıdan oluşan haber gibi gösteren , fakat yaklaşık iki yıl öncesinde güneydoğu'da ölen askerlerin hemen ardından gündemi jet hızıyla değiştiren ve operasyon tamtamları çalan sahte basın kuklaları , barutla beslendiklerini bir kez daha kanıtlamışlardı . hükümet ve basın aynı dönemde bayram süresince trafik kazalarında ölen 88 kişiyi sanırız insan yerine koymuyor olacak ki ; aynı günlerde hayatını kaybeden asker cenazelerini gündeme taşıyarak , ölen 88 kişiyi bir kenara itip , toplumdaki milliyetçilik hastalığını daha da onulmaz duruma sokmayı başarmıştı . ama bu savaş ve operasyon hazırlığının sadece kürt sorununa yönelik olmadığı ; dahası yıllardır hesapları yapılan ortadoğu'ya ilişkin emperyal hedeflerin bir parçası olduğunu çok iyi bilinmektedir . yıllardır gizli planları yapılan asıl amaçlara yönelik operasyon isteğiyle yanıp tutuşan savaş ağaları , dolarları ve euroları için deri çantalarını hazırlamışlardı .

o dönemde bayramın hemen birkaç gün sonrasında oynanacak bir de futbol maçı vardı tabi . yunanistan'dan gelen açıklamalar sonrası , türkiye ordusu ve körüklenmeye hazır ''vatanseverler'' iyice ateşlenip , dört gözle bu maçı beklemeye başlamışlardı . ilginçtir ki , bu maç esnasında televizyon ekranları koca türk ordusunu yardıma muhtaç bir durumda gösterip , ''mehmetçikler'' için yardım kampanyaları düzenliyorlardı . hatta cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek yazıp gönderdiğiniz bir sms ile birlikte size , ''ırmağının akışına ölürüm türkiyem'' melodisi de içinizdeki şiddeti canlı tutmak için hediye ediliyordu . anlaşılıyor ki , devlet artık insanlarına sağlıklı hiçbir hizmet sunamıyor ve onları dağlarla , ırmaklarla yani doğanın güzellikleriyle uyutmaya çalışıyor .

yine yakın dönemde bayramlardaki trafik terörüyle ve ''kürt açılımı'' ile oluşan tepkilerin , bir iç ya da dış operasyona dönüşmesiyle oluşacak sorunlar tehlikeli şekilde karşımızda duruyor . insanlar tüm dünyanın güzel olduğunu , herkese ait olduğunu anlamalı artık . tüm dünya bizim , paylaşalım demeyi ne zaman başaracak bu insanlar ?


''proleter balık''

Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com