9 Ağustos 2009 Pazar

iki çizgi (2008)...


iyi bir şirkette çalışan selin ve fotoğrafçılık yapan mert arasındaki ilişkiyi konu alan filmde birlikte yaşayan ( ya da evli olan) bu iki kişinin kent ortamında sıradanlaşmış yaşamları içindeki duygusal ilişkilerin ; yerini diyaloğu az olan yabancılaşmaya
bırakmasının sonucu orataya çıkan etkileri ve tepkileri
görüyoruz karşımızda . istanbul'da yaşayan selin ve mert filmin ikinci yarısında çanakkale'ye doğru çıktıkları yolculukta yine sabrı zorlayan ve söylemek isteyip de söyleyemedikleri düşüncelerle içten içe derin bir sesizliğe gömülürler . her ne kadar ev içindeyken de iki yabancı gibi yaşasalar bile yine de birbirleriyle olan ilişkilerini sürdürmektedirler . aralarında film boyunca hissedilen bir uyum sorunu olmasına rağmen birbirlerini sevmiyor diyemiyoruz izlerken . ikisinin de beklentileri farklı gibi . türev filminden de tanıdığımız gülçin santırcıoğlu bu filmde de yine o donuk ama ona yakıştırdığım hoş tavırlarıyla kendini gösteriyor . bence kadın erkek ilişkilerine yer veren izlenebilecek filmlerden biri . aynı zamanda trakya'dan da hoş manzaralar göze çarpıyor .


sunu : proleter balık
Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com