11 Ağustos 2009 Salı

internet yasakları ve ulusal internet...

türkiye’de uygulanan internet yasaklarıyla ilgili daha önce bir yazı yayınlanmıştı . bu yazının yazılma sebebi ise türkiye’de iletişimden de sorumlu ulaştırma bakanı binali yıldırım’ın youtube adlı web sitesine uygulanan yayın yasağı üzerine yaptığı insanı dehşete düşüren , kara mizah tadıyla dinlenebilecek açıklaması!

binali yıldırım açıklamasını mayıs 2008 tarihinde ankara 1. sulh ceza mahkemesi’nin almış olduğu bir kararla tamamen kapatılan youtube adlı video paylaşım sitesinin sahiplerinin kendisiyle görüşme talebinden sonra yapmıştı.

binali yıldırım sitenin neden erişime açılmayacağını şöyle açıklıyordu ;

''mevzuata göre, bütün içerik sağlayıcılar güvenlik belgesi almalı. türkiye’de kayıt altına alınmalı . youtube ''bunu yapmayız'' diyor , vergi ödemiyor. reklam almış , vergisini vermiyor . onlar bir şey yapmazsa biz de bir şey yapamayız . aynı şeyi 21 ülkede yapmış , bize gelince yapmıyor . yapamazsan allah selâmet versin''


alıntı

yazının devamı için buraya tıklayın

Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com