8 Ağustos 2009 Cumartesi

özgürlüğe girişme...

savaşlar çoğalırken trenler yaralanır . raylar kalır ortasında özgürlüğün...

aklımızı terkettiğimiz anda iliklerimiz bedenimizi bizden habersiz gebe bırakır . kötülük , dokuz ayı beklemeden doğar . kötülük , insanlığı özgürleştirir . özgür kadınlar bedenlerini satmaya başlar . karanlık özgürleşir .

oyun bahçeleri bomboş , toy çocuklar askerliğe alınır . askerlik özgürleşir . postacılar sokağa çıkma yasağına karşı koyamaz . yoldaş güvercinler tersanelerde tutuklanır . tersanelerde ölüm özgürdür . kadınlar savaş öncesi kürtaja hazırlık yapmaya başlar . mevsim dönerken kardelenler ve göçmen kuşlar birleşemez . çingeneler bütün atlarını serbest bırakıp yerleşik düzene geçer . odun sobalarından kendilerine ev yapar eskiciler . eskiciler eskimeye başlar . özgürleşirler... perde yükselir .

''perde başkalarıdır
başkalarına açılır
başkalarına kapanır ,
yaşam da oyun da''

oyun özgürleşir , ama...

''şişedeki balıklar''
alıntı : ''özdemir asaf''

Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com