29 Haziran 2009 Pazartesi

cidade de deus (2002)...


aç insanlara kurban edilen tavukları gözlemleyen bir başka tavuğun bakışları ve canını kurtarmak istercesine oradan kaçmaya yeltenmesi filmin kaçıp kovalamaya yönelik ana konusunu da bizlere açıklar cinsten . tavuğun peşine takılan çete elemanları da , her işte olduğu
gibi tavuğu yakalama işinde de hünerlerini ve silahlarını konuştururlar . birdenbire 1960'a brezilya'nın yoksul yerleşim yeri olan tanrı kent'e gidiyoruz tavuk kovalamacasının ardından . ve rocket'in anlatımıyla yaşamaya başlıyoruz tüm gelişmeleri . sokakların en ünlü çetesini tanıyoruz böylece . zaman da ilerliyordu elbette . kurgusal anlatımı açısından hoş bir yapıya sahip bu filmde , sürekli havada uçuşan mermilerin yanısıra aşkların ve dostlukların da olduğunu görüyoruz . izleyiciye şiddeti bu denli hoş karşılatan ve cinayetlerin ardarda sıralandığı senaryo , bir süre sonra rocket'in hayatına odaklanıyor . 16 yaşında ilk fotoğraf makinesine kavuşan rocket birkaç fotoğraf sayesinde hayalettiği bazı şeylere sahip oluyor . tabi bunda tavuk peşinde koşan , zé ile bené önderliğindeki , tek gelir kaynağı uyuşturucu satmak olan çetenin de payı büyük . zé'ye oranla bené biraz daha ılımlı bir çocuktur . filmin sonuna doğru olaylar iyice kontrolden çıkar ve kent iki çetenin çatışmalarına sahne olur . ve sonrasında ise sonun başlangıyla en başa geri dönüyoruz .''yakalayın tavuğu'' ... kısacası hüznü , aşkı , şiddeti ve biraz da eğlenceği bir arada görebileceğiniz , kurgusal yapısı ve hoş müzikleriyle insanı etkileyen , bolca mermi sesi duyabileceğiniz ilginç filmlerden biri . gerçek bir olaydan esinlenerek yapılmış .


sunu : ''proleter balık''
Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com