2 Haziran 2009 Salı

mutlu aile tablosu...

o kadar hızlı kirlendik ki , masumiyet çocukluk fotoğraflarında kaldı...

şimdi o eski fotoğraf albümlerini açıp baktığımda gözlerim yaşarıyor . eski bir fotoğraftaki küçük kızın gülen gözlerine takılıp kalıyorum. saçlarını okşayıp , kocaman gülen yüzüne bir öpücük konduruyorum . sonra gözlerim başka bir fotoğrafa takılıyor . mutlu , güzel bir aile fotoğrafı . herkes o kadar mutlu bakıyorki objektife...

albümün sayfaları ilerledikçe aradan yıllar geçiyor ve aile fertleri farklı fotoğraf karelerine dağılmaya başlıyor . yeni karelere yeni insanlar ekleniyor . fertler objektiften ve bir arada bulunmaktan kaçmaya başlıyor , kimi yüzünü çeviyor ; kimi de karanlığın arkasına saklanıyor .
oysa eskiden herkes ne kadar da aydınlıktı ...

ve sayfalar ilerledikçe şehirler değişiyor , evler değişiyor , kareler azalmaya başlıyor . sonra bir ciddiyet dökülüyor yüzlere .
''anne'' , albüme fotoğraf yerleştirme işinden istifa ediyor ve kimse görevi üstlenmiyor . fotoğraflar poşetler içinde birikiyor , tozlanıyor . sonra dijital fotoğraf makineleri , aile içinde çoğalmaya başlıyor ve anılar sanatlaşıyor . hatıralar bireyselleşiyor ve bilgisayarlardaki ''belgelerim'' klasöründe saklanıyor . albümde ve poşetin içinde beklemekten solan fotoğraflar küsüyor , anılar değersizleşiyor...

şimdi düşünüyorum da çocukken hepimiz bu kadar mutlu muyduk ? gerçekten mutlu aile olmayı bir dönem başarabilmiş miydik ? yoksa o zamanlar buna inanması daha mı kolaydı ? o zamanlar beyazın kirlenmesi daha mı zordu ?

sistem ''masumiyeti'' çocukluk fotoğraflarında bıraktı ama umarım yeni neslin ''çocukluğunu'' onlardan almaz !..


''zindan delen''

Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com