16 Haziran 2009 Salı

géminis (2005)...


hoş bir günün sabahıyla başlayan filmde , lucia ile daniel evli ve üç çocuk sahibidir . kızı meme (magdalena) ve oğlu jere (jeremias) ile birlikte yaşamaktadırlar . üçüncü çocuk olan ezequiel , eşi montse ile şehir dışında yaşamaktalar . filmin dikkat çekici konusu kardeş olmalarına rağmen , meme ve jere arasındaki aşktır . hiçbir şeye aldırmadan evdekilerden habersiz tutkulu bir ilişki içindedirler . daha sonra şehir dışındaki kardeşleri de eşiyle birlikte gelir ...
içki ve sigara kullanmayan meme bir gece jere , ezequiel ve montse ile birlikte bir gece klübüne gider, ezequiel'in eşinin teklifiyle extasy hapı içer ve eğlencenin tadını çıkartmaya çalışır . o gece klübte jere ile sevişirler . birkaç gün sonra ezequiel , meme'yi jere'nin odasında görür . meme gittikten sonra odaya girer ve jere'yi kızgın bir şekilde tartaklar . ama bu olanlardan kimseye sözetmez . bu durumdan sonra jere biraz uzaklaşır meme'den . filmin bu aşamasında , gizli tutulan bir ilişkinin psikolojik sıkıntıları yansıtılmış ...ilerkeyen sürede bir arkadaş ziyaretine giden lucia , arkadaşına getireceği çizmeleri evde unuttuğunu farketmesi sonucu , eve telefon eder ama kimse açmayınca arkadaşıyla birlikte eve gitmeye karar verir . evdekileri aramaya başlar ve üst kattan gelen sevişme seslerini duyar . odaya girdiğinde durumu görünce çılgına döner . yakalandıklarını gören iki kardeş de ne yapacaklarını şaşırmış durumdadırlar . .. olayın şokunu atlatamayan lucia , odadan dışarı çıkar . bu şokun etkisiyle istemediği şeyler yapmaya başlar ... ve sonunda meme ile jere'nin saklamak zorunda olduğu başka bir sır daha ortaya çıkar . genel olarak çocuklarından kopuk bir annenin dramı olan film çok iyi olmasa da , konusu itibariyle ilgi çekebilir.

sunu : ''proleter balık''
Hiç yorum yok:

yasal uyarı

sitemizden indirmiş olduğunuz dosyalar her sanatçının kendi isimleriyle tescil edilmiş eserlerinin cd ve kaset kopyalarıdır... bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır . müzik dosyalarını bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız t.c. yasalarına göre suç sayılmaktadır. bu tür bir yasal işlemde www.sisedekibaliklar.blogspot.com ve sitemizde reklamı ya da banner'ı bulunan diğer siteler bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir.

iletişim

paylaşmak istediğiniz konular ve yazılar için mail adresimiz...

sisedekibaliklar@windowslive.com